Specialiosios olimpiados komiteto Tinklapis
Jaunojo atleto programa

ŠIAIS METAIS STARTUOJA LIETUVOS SPECIALIOSIOS OLIMPIADOS KOMITETO PROGRAMA „JAUNAS ATLETAS“

Lietuvos Specialiosios Olimpiados Komiteto (LSOK) programų misija: ištisus metus trunkančių sportinių treniruočių ir varžybinio pobūdžio olimpinių sporto šakų renginių organizavimas sutrikusį intelektą turintiems vaikams ir suaugusiems, suteikiant jiems galimybę fiziškai lavintis, patirti džiaugsmą, parodyti drąsą, dalyvauti ir dalinantis su kitais Specialiosios Olimpiados atletais ir bendruomenėmis savo įgūdžiais ir draugyste.

Lietuvos Specialiosios Olimpiados Komiteto veikla pagrįsta sportinėmis treniruotėmis ir varžybomis gerinanti sutrikusio intelekto žmonių ir jų aplinkinių gyvenimus. Vykdydama ištisus metus trunkančias treniruotes ir varžybinio pobūdžio renginius LSOK skatina sutrikusio intelekto žmonių savirealizaciją ir  suteikia galimybę parodyti savo sugebėjimus bei įgūdžius.

Šiais metais Lietuvoje startuoja Specialiosios Olimpiados Jauno atleto programa. Ši programa yra skirta sutrikusio intelekto vaikams, kurių amžius iki 8 m. Tai naujoviška,  sportinė – žaidybinė programa, kuri per Specialiosios Olimpiados renginius supažindina vaikučius su sporto pasauliu.

Jaunas Atletas yra įvairioms situacijoms pritaikyta visapusiška mokomoji programa. Šeimos su jaunaisiais atletais gali žaisti namuose žaismingoje aplinkoje. Jauno Atleto dėka sutrikusio intelekto vaikai gali dalyvauti mokomojoje - žaidybinėje programoje drauge su darželių, ikimokyklinių grupių vaikais, kurių intelektas nesutrikęs.

Jaunasis Atletas sutrikusio intelekto vaikus ir jų šeimas supažindina su Specialiosios Olimpiados programa ir teikia naudą:

Vaikams:

·        Vaikai tampa vis daugiau ir daugiau bendraujantys, atviresni, geriau išreiškia savo emocijas.

·        Vaikų tobulėjimas matomas kitoje socialinėje aplinkoje.

Tėvams:

·        Puiki galimybė tėvams sportuoti su vaiku.

·        Ši programa padeda tėvams geriau suprasti savo vaiko gebėjimus.

·        Vaikai ruošiami Specialiosios Olimpiados varžyboms – tai svarbus argumentas ne tik kūno kultūros mokytojams bet ir vaikų tėvams.

Kūno kultūros mokytojams:

·        Mokytojai mokosi vis naujų mokymo metodų darbui su specialiųjų poreikių vaikais ir įtraukia į treniruočių procesą vaikų tėvus.

LSOK jau 23 metus vienija darželių, specialiųjų mokyklų, socialinės globos namų, dienos centrų ir Specialiosios Olimpiados klubų pedagogus, socialinius darbuotojus, organizuojant seminarus, konferencijas dirbantiems su sutrikusio intelekto asmenimis, varžybas ir čempionatus - atletams.

Šįmet, gavus nedidelę paramą iš Special Olympics International, LSOK bendradarbiaudama su Vilniaus „Atgajos“, Panevėžio ir Ukmergės “Ryto“ specialiosiomis mokyklomis pradeda vykdyti naują Lietuvoje Jauno atleto programą, kuri Lietuvos darželių ir specialiųjų mokyklų pedagogams buvo pristata balandžio 4 dieną 10 valandą Panevėžio specialiojoje mokykloje.

 

LSOK sporto programų direktorė

Dovilė Šertvytienė

Paskutinės naujienos:
2017 M. LIETUVOS SPECIALIOSIOS OLIMPIADOS...
INFORMACIJA LSOK NARIAMS
BAIGĖSI ŽIEMOS OLIMPINIS LAIKOTARPIS
Spaudos pranešimai apie Specialiosios...
SEMINARAS „SPECIALIŲJŲ POREIKIŲ...
|
|
|
|
|
© 2010 Lietuvos Specialiosios Olimpiados Komitetas. Visos teisės saugomos. Adresas: Miško g. 3, LT – Kaunas, Lietuva. Tel./faks.: 8-37 207 489. Juridinio asmens kodas – 195732617. Duomenys apie įstaigą kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas